Obudowa do Raspberry Pi stworzona za pomocą drukarki 3D

Poniżej coś dla fanów elektroniki.

Obudowa do Raspberry Pi zaprojektowana przez naszych projektantów i wykonana za pomocą drukarki 3D.

Niezależnie czy potrzebujecie obudowę z portem SD czy dodatkowym USB dostosujemy ją do waszych potrzeb.

Obudowa została wykonana z tworzywa ABS i poddana obróbce chemicznej w celu uzyskania połysku i większej wytrzymałości mechanicznej.

Zamknięcie obudowy nie wymaga żadnych śrub.

RENDER2 obudowa wnetrze xyz bok back front

 

Drukarka 3D w plenerze. Zapowiedź!

Zapraszamy wkrótce do Poznania – wyglądajcie drukarki 3D w plenerze:-)  Śledź na bieżąco wpisy a poznasz szczegóły.

Druk 3D- małe know-how

pojazd

Jak rozumieć druk 3D i do czego możemy go wykorzystać? Jak sprawić, aby ta bardzo szybko rozwijająca się technologia była potrzebna w Twoim życiu? Powszechnie wiadomo, że na drukarce można stworzyć  już prawie wszystko. Pewnie już każdy słyszał, że można wydrukować broń czy też nowe urządzenie. Ale też wiadomo, że nie każdemu potrzebna broń, która jest nielegalna i niebezpieczna. Nie każdy będzie też reprodukował swoje urządzenie bez końca. Jak więc wykorzystać potencjał jaki drzemie w druku 3D? Trzeba tu przede wszystkim wyróżnić tradycyjne metody wytwarzania przedmiotów i zastanowić się nad odmiennością druku 3D w technice wytwarzania. Czy jesteśmy w stanie wydrukować 100 lub 1000 elementów na drukarce, aby wdrożyć je na rynek i sprzedawać? Odpowiedź brzmi „tak”. Wszystko jest jednak kwestią kalkulacji, bowiem będzie to trwało dość długo, a czas – jak wiadomo – kosztuje. Dlatego właśnie drukowanie 3D jest zazwyczaj wykorzystywane w produkcji bardzo małoseryjnej, gdzie nie opłaca się tworzyć form wtryskowych dla kilkudziesięciu elementów. Dużo korzystniej jest je po prostu wydrukować w technologii 3D.

Drugą kwestią są obowiązujące powszechnie standardy asortymentu sprzedawanego w sklepach. Masowa produkcja narzuca wzorce, które są powielana, a co za tym idzie, przy małym nakładzie finansowym powstają niezliczone ilości identycznych produktów. Niestety nie zawsze wszystko pasuje nam idealnie. A co za tym idzie przyzwyczailiśmy się już do tego i to tolerujemy, bo czy mamy wybór aby to zmienić? A gdybyśmy mieli jednak wybór? Warto spojrzeć na druk 3D przez pryzmat personalizacji, bo przecież wiele rzeczy odpowiednio do nas dobranych mogłoby nam służyć lepiej- bo byłoby skierowane w nasze konkretne potrzeby. Możemy decydować o kształcie przedmiotu, kolorze, fakturze, detalach i funkcjonalności.  Tak bardzo spopularyzowany ostatnio indywidualizm sprawia, że ludzie chcą się wyróżniać. Choćby tylko kolorem włosów, stylem ubioru albo wyjątkową obudową do telefonu. W takich sytuacjach druk 3D odnajduje się idealnie. Personalizacja szeroko pojętej elektroniki czy biżuterii jest bowiem bardzo modna.

Druk 3D nie może być postrzegany jako alternatywa dla istniejących technologii. Jest czymś zupełnie nowym i wyróżnia się niepowtarzalnymi właściwościami. Daje nam wiele możliwości, których nigdzie indziej nie sposób znaleźć, dlatego każdy, przy jego pomocy, jest w stanie tworzyć wedle własnego uznania co tylko sobie wymarzy.

A może ściana?

 

supermodfeatured supermod7 supermod6 supermod5

supermod8

Spośród wszystkich wspaniałych rzeczy wytworzonych za pomocą druku 3d ten zrobi na Was duże wrażenie. Para projektantów z Brooklynu chcąc przełamać niechęć innych do plastiku, zaprojektowała i stworzyła niepowtarzalną konstrukcję, która wniesie wiele świeżości do świata wystroju wnętrz. Przedstawili funkcjonalną ścianę złożoną z modułów, które można dopasować do każdego wnętrza. Moduły drukowane są w różnych wielkościach, które umożliwiają magazynowanie rozmaitych dekoracji, książek czy roślin. Poszczególne moduły można przenosić i tworzyć nowe kształty ściany, aby dostosować ją do swoich potrzeb.

Do produkcji poszczególnych elementów wykorzystana została drukarka Makerbot Replicator Z18 Drukartki 3D, która z racji swoich rozmiarów jest urządzeniem dedykowanym do tworzenia modeli o dość dużych gabarytach.